Бас жаңалықтар
Экология министрлігі жариялаған ерекше байқау қорытындыланды
27 Мамыр 2020, 22:36 204

Экология министрлігі жариялаған ерекше байқау қорытындыланды

Нұр-Сұлтан, BAQ.KZ. ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Экологиялық тақырыптарға арналған республикалық суреттер, қолдан жасалған бұйымдар мен бейнероликтер конкурсының қорытындысын шығарды.

Конкурс бастауыш, орта және жоғары сынып оқушылары арасында ағымдағы жылдың сәуір айында үш бағыт бойынша іске қосылды: "Табиғатты және экологияны сақтау", "Жануарлар әлемін сақтау", "Қоқысты сұрыптау".

Айта кету керек, бұл байқау елдегі карантин кезеңінде, өзін-өзі оқшаулау жағдайында жарияланды. Осыған қарамастан, оқушылар байқауға белсенді қатысып, республиканың барлық аймақтарынан 2000-ға жуық жұмыс келіп түсті. Қоғамдық ұйымдар өкілдерінен, экоактивистерден тұратын қазылар алқасы жеңімпаздарды іріктеуге өте жауапкершілікпен қарады, шығармашылық көзқарас, өзектілік, креативтілік сияқты критерийлер ескерілді. Әрбір сурет, оқушылардың әр жұмысы туған елдің табиғатына деген қамқорлық пен маңызға ие - делінген министрлік хабарламасында.

Дауыс беру қорытындысы бойынша 27 жеңімпаз және 10 үздік бейнеролик анықталды.

Суреттер, қолдан жасалған бұйымдар

"Табиғатты және экологияны сақтау" номинациясы бойынша:

Гран-при:

Сисенгали Самира, 4 сынып, 11 жас, Атырау қ-сы

1-4 сыныптар:

I орын - Асан Берік, 2 сынып Атырау қ-сы

II орын - Тилеубайкызы Каусар, 8 жас Ақмола обл., Степногорск қ-сы

III орын - Болатқызы Гүлсезім, 9 жас, 3 сынып, Ақтөбе обл., Ырғыз ауданы

5-9 сыныптар:

I орын – Су Аделия Александровна, 9 сынып Нұр-Сұлтан қ-сы

II орын - Тоиымбетова Дарига, 15 жас, Ақмола обл., Ақмол ауылы

III орын - Алмас Ғабидолла, 7 сынып, 12 жас, Атырау қаласы

10-11 сыныптар:

I орын - Бекмұрат Диас, 16 жас, Қарағанды обл., Балқаш қ-сы

II орын - Короткова Дарья, 15 жас, Алматы қ-сы

III орын - Ерік Айназ, 15 жас, Жамбыл обл., Бурыл ауылы

"Жануарлар әлемін сақтау" номинациясы  бойынша:

1-4 сыныптар:

I орын - Кайрлыулы Дияс, 3 сынып, 9 жас, Ақмола обл., Калининск ауылы

II орын -  Мальцева София, 7 жас, Ақтөбе обл., Хромтау қ-сы

III орын - Шыныбай Айдана, 4 сынып

5-9 сыныптар:

I орын - Демченко Яна, 14 жас, Ақтобе қ-сы

II орын - Ходжабаева Балнур, 9 сынып, Ақмола обл., Степногорск қ-сы

III орын - Широкая Таисия, 6 сынып, ШҚО, Риддер қ-сы

10-11 сыныптар:

I орын - Козачук Лиана, 11 сынып, Ақмола обл., Тарасов қ-сы

II орын - Мицул Анна, 18 жас, Павлодар қ-сы

III орын - Ергалиева Диляра, 16 жас, Павлодар қ-сы

"Қоқысты сұрыптау" номинациясы бойынша:

 1-4 сыныптар:

I орын - Шишковская Яна, 3 сынып, Ақкөл ауданы, Новорыбинка ауылы

II орын -  Канат Асылай Бахадурбековна, 4 сынып, Қызылорда қ-сы

III орын - Галы Дамелия, 4 сынып, Екібастұз қ-сы

5-9 сыныптар:

I орын - Жолдыбай Іңкәр, 7 сынып, Нұр-Сұлтан

II орын - Байұзақ Мәдина Нұрболатқызы, 7 сынып, Ақтобе қ-сы

III орын - Әйменова Жансая, 9 сынып, Қызылорда қ-сы

10-11 сыныптар:

I орын -  Дуйсенбаева Камила Қанатқызы, Макинка орта мектебі,

16 жас, Ақмола обл., Макинск қ-сы

II орын - Айдана Муратали, 16 жас, Қарағанды обл., Приозерск қ-сы

III орын - Мирзагаев Рамиль, 10 сынып, Жамбыл обл.

Бейнероликтер

Шорманов Арыстан, Нұр-Сұлтан қ-сы

Рыжова Олеся, Теміртау қ-сы

№ 2 орта мектебі, 2 В сынып, Ақкөл қ-сы, Ақмола обл.

Балабақша 15, Семей қ-сы, ШҚО

Нуралиева Толганай, Балқаш қ-сы

Камалова Турсынай, Ақмола обл., Қызылжар ауылы

Дамылова Аружан, Нұр-Сұлтан қ-сы

Уалихан Нартай, Тараз қ-сы

Назар Каминский, Нұр-Сұлтан қ-сы

Биболат Лаула, Семей қ-сы


Фото: дереккөз
Загрузка...